امرتات | گارانتی نوت بوک و تبلت | پيشتازی Lenovo در بی رونقی بازار كامپيوتر
905
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-905,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-1.9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

پیشتازی Lenovo در بی رونقی بازار کامپیوتر

پیشتازی Lenovo در بی رونقی بازار کامپیوتر

۱۳:۰۰ ۰۱ تیر در اخبار فناوری
۰ دیدگاه

 آمارهای جهانی نشان می‌دهد وضعیت بازار کامپیوتر ایران ناهمسو با بازار جهانی کامپیوتر نیست. اگرچه دلیل عمده رکود اقتصادی در بازار کامپیوتر ایران نوسانات نرخ ارز می‌باشد، اما گزارشات حاکی از کاهش فروش جهانی کامپیوتر نسبت به سال گذشته است.

بر طبق نتایج بدست آمده از موسسه تحقیقاتی گارتنز (Gartner )،‌ فروش جهانی کامپیوتر در سه ماه دوم سال جاری میلادی نسبت به همین دوره در سال گذشته ۱۰٫۹ درصد کاهش یافته و به ۷۶میلیون واحد رسیده است. این امر نشان از کاهش فروش در پنح دوره متوالی است که طولانی‌ترین دوران رکود در تاریخ بازار کامپوتر و امری بی‌سابقه بوده است.

Table-1همانگونه که مشاهده می‌شود‌ رقابت تنگاتنگLenovo  و  HP ادامه دارد ولی Lenovo همچنان دارای رتبه برتر در بازار جهانی کامپیوتر است. همچنین فروش جهانی شرکت Dell  در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است. فروش Acer  و Asus  نیز در سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با سال گذشته با کاهش شدیدی مواجه بوده‌اند. این وضعیت ناشی از استراتژی این شرکت‌ها برای خروج از بازار نوت‌بوک‌های مینی است. نمودار زیر سهم بازار هریک از شرکت‌ها را در بازار جهانی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نشان می‌دهد.

Lenovo-Market-Share-Emertat-News

بدون نظر

ارسال دیدگاه


7 − = 2

نام خود را برای تخفیف ثبت نمایید ...
تخفیف 50 هزار تومانی هزینه خدمات